Štátny rozpočet: Egoizmus, neľudskosť, asociáli a cynici

Týždenník .týždeň uverejnil dňa 9.12.2022 vyjadrenia analytikov INESS k navrhovanému štátnemu rozpočtu. 

Štátny rozpočet: Egoizmus, neľudskosť, asociáli a cynici

INESS poukazuje na absenciu záujmu o šetrenie verejnými prostriedkami a kapituláciu na zodpovedné hospodárenie zo strany vlády. Aj v dnešných problematických časoch sa dá k výdavkom pristupovať zodpovedne, hodnotí INESS:

„Írsko, Cyprus, Dánsko a Švédsko sú dôkazom, že aj cez covid, vojnu či energokrízu je možné hospodáriť zodpovedne a dosiahnuť prebytkový rozpočet. Každé minuté euro sa do rozpočtu môže dostať najmä dvomi spôsobmi. Zdanením a zvýšením štátneho dlhu. Aj ten sa však bude musieť niekedy splatiť a jedinou možnosťou bude neskôr šetriť alebo zvýšiť povinné odvody pre štát. Slovensko spolu s Belgickom v roku 2023 podľa predikcie Európskej komisie dosiahne najvyšší deficit v celej EÚ. A rozpočet s ešte väčším deficitom je na stole v parlamente."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards