Slovensko zvýšilo dlhy a je čiernou ovcou. Skutočná rozbuška však tiká na juhu Európy
Hospodárske noviny uverejnili vyjadrenia analytika Radovana Ďuranu k zadĺženiu určitých štátov. 21.7.2022
Atény sú od pomoci veriteľov stále závislé
Ekonomika rastie už tri mesiace za sebou. Stále je to však málo.
Politici chcú posilniť euroval, aby zachraňoval aj banky
Hospodárske noviny 11. októbra uverejnili článok, v ktorom sa Martin Vlachynský, analytik INESS, vyjadruje ku pravidlám eurovalu.
Môže finančná kríza udrieť znovu? (RTVS Rozhlas)
11.8.2017 odpovedal Juraj Karpiš na otázky o poslednej ekonomickej kríze ako aj o pravdepodobnosti výskytu ďalšej krízy v nasledujúcich rokoch pre Rádio Slovensko
Ekonomická kríza, ktorá sa začala pred desiatimi rokmi, zasiahla celý svet (RTVS Rozhlas)
Martin Vlachynský kritizoval 11.8.2017 laxný prístup vlády k nevyhnutným reformám kľúčových rezortov, ktorých nedostatky sa môžu prejaviť najmä počas krízy pre Rádio Slovensko
Mýlil som sa
Grécko sa vrátilo na dlhopisové trhy. V prvej emisii od roku 2014 získalo 3 miliardy eur. Predaj cenných papierov bez investičného ratingu pritom pritiahol dopyt až 6,5 miliardy eur. Čo to znamená?
Mýlil som sa (.týždeň)
.týždeň uverejnil 30.7.2017 komentár Juraja Karpiša k návratu Grécka na dlhopisové trhy
Eurokríza: Hrozivý koniec nenastane
V dňoch 13-16. októbra sa uskutoční siedmy ročník Seminára rakúskej ekonómie. Hlavnou hviezdou podujatia bude nemecký prof. Guido Hülsmann, jeden z najvýznamnejších predstaviteľov prúdu ekonomického myslenia s názvom rakúska ekonomická škola. Ekonómovia tohto prúdu ako jediní predpovedali poslednú finančnú a ekonomickú krízu. Prof. Hülsmann bude prednášať o etike výnosov z kapitálu, politickej ekonómii likvidity, či o monetárnych intervenciách. Prinášame vám preklad staršieho rozhovoru, ktorý poskytol pre Die Freie Welt v septembri 2014.
Máme čakať ďalšiu krízu? (Denník Postoj)
Juraj Karpiš odpovedal 29.1.2016 v ankete Denníka Postoj ohľadom pravdepodobnosti príchodu ďalšej krízy.
Dostanú hriešnici pokutu?
Podľa pravidiel, vyostrených na vrchole suverénnej dlhovej krízy v Eurozóne, vlády, ktoré opakovane zlyhali pri plnení si svojich povinností pri znižovaní deficitu a dlhu môžu čeliť pokutám.