Free Market Road Show 2015 v Bratislave

Dňa 14. apríla 2015 sa v bratislavskom hoteli Park Inn Danube uskutočnila medzinárodná konferencia Free Market Road Show, ktorú zorganizoval INESS v spolupráci s rakúskym Austrian Economics Center.

Free Market Road Show 2015 v Bratislave

Free Market Road Show Bratislava je súčasťou unikátneho konferenčného tour, táto konferencia sa v mesiacoch apríl-máj uskutoční v 36 najväčších / hlavných mestách celej Európy a Kaukazu.

Na konferencii vystúpila desiatka mimoriadne zaujímavých osobností z oblasti diplomacie, biznisu, akadémie ale aj expertov zo zahraničných think tankov.

Konferenciu otvorili príhovormi Richard Ďurana (riaditeľ INESS), Barbara Kolm (Riaditeľka Austrian Economics Center) a Patrick Sagmeister (Commercial Counsellor of the Austrian Embassy and Head of the Austrian Trade Commission in Bratislava).

S plenárnym príspevkom s titulom „Europe’s Geopolitical Challenges“ vystúpila vnučka posledného rakúskeho cisára a uhorského kráľa Karola I. Veľvyslankyňa Gabriela von Habsburg (Senior Fellow, Georgian Institute for Strategic Studies, známa tiež ako Arcivojvodkyňa Gabriela rakúska).

Prvý panel konferencie sa venoval hospodárskemu rastu a mal názov: To Grow or not to Grow? From Secular Stagnation to Robust Recovery, a moderoval ho Robert Žitňanský (ekonomický novinár a  poradca bývalého ministra financií).

So svojimi príspevkami vystúpili:

Erich Weede (Professor Universität Bonn, member of the Mont Pelerin Society and the Hayek-Gesellschaft) – jeho príspevok si môžete prečítať tu.

Juraj Karpiš (INESS – Institute of Economic and Social Studies) – jeho prezentáciu si môžete pozrieť tu.

Manfred Kastner (President of the Board, Vision MicroFinance)

Christof Zeller-Zellenberg (President at Europa Institut)

Druhý panel bol venovaný podnikateľom a niesol názov: Entrepreneurship and its enemies. How to set Our Creative Energy Free, a moderovala ho Marcela Šimková (šéfredaktorka Hospodárskych novín).

S príspevkami vystúpili:

Ekkart Zimmermann (Dresden University of Technology, Chair in Macrosociology) – jeho príspevok si môžete prečítať tu.

Leoš Novotný (CEO and owner, Leo Express, Czech Republic) – jeho prezentáciu si môžete pozrieť tu.

Ivana Molnárová (CEO, Profesia.sk) – jej prezentáciu si môžete pozrieť tu.

Ivan Jovetić (Senior Analyst, Institute for Studies and Projections)

Tanja Porčnik (President, Svetilnik, Slovenia)

Roland Fritz (Research Fellow, Austrian Economics Center)

Po otázkach z publika a zodpovedaní rečníkmi konferenciu uzavrel Richard Ďurana.

Na konferenciu bolo zvedavých viac ako 100 účastníkov a študentov.

Konferencia by sa nemohla uskutočniť bez láskavej podpory Nadácie Tatra banky, Philip Morris Slovakia a Friedrich Naumann Stiftung fur die Freiheit.

Partnermi podujatia bolo aj študentské hnutie European Students fo Liberty a americký The Liberty Fund.
Mediálnym partnerom podujatia bol spravodajský portál Aktuality.sk.


 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards