INT 2/2020 Čo potrebuje naše školstvo (teraz, ale aj o dekádu)

INT 2/2020 Čo potrebuje naše školstvo (teraz, ale aj o dekádu)

Slovenské školstvo momentálne hibernuje. Skôr či neskôr sa však deti vrátia do tried. Preto musíme už dnes myslieť na to, ako im zlepšíme podmienky vzdelávania. Aké opatrenia môžeme prijať hneď a s okamžitými efektami? Aké opatrenia musíme začať plánovať teraz, aby sa naše školstvo zlepšovalo aj dlhodobo? Práve na druhú otázku sa snaží načrtnúť odpovede naša nová publikácia INESS na Tému - Čo potrebuje naše školstvo (teraz, ale aj o dekádu).

Navrhujeme inšpirovať sa úspešnými zahraničnými príkladmi dobrej praxe. Posledné dve dekády vlády vo svete umožňujú vznik nového typu slobodných škôl, ktoré majú vysokú autonómiu a zároveň zodpovednosť za zlepšovanie výsledkov žiakov. Tieto nové školy majú častokrát najlepšie výsledky pri vzdelávaní detí zo znevýhodneného prostredia. Viac sa dočítate priamo v publikácii, ktorú si môžete bezplatne stiahnuť tu.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok môžete kontaktovať priamo autora:

Róbert Chovanculiak, Ph.D. /Analyst

Mob.: +421 907 632 004

E-mail: robert.chovanculiak@iness.sk

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards