Odvodový bonus – hodnotenie fiškálnych dopadov

INESS - Inštitút ekonomických a spoločenských analýz bol oslovený stranou SaS, aby odhadol fiškálne dopady zavedenia systému odvodového bonusu. Cieľom tohto dokumentu je odhadnúť fiškálne dopady na makroúrovni a nie posudzovať vhodnosť zavedenia systému Odvodového bonusu ani jeho efekty na špecifické skupiny obyvateľstva.

Odvodový bonus –  hodnotenie fiškálnych dopadov

Addendum 24.8.2017

Čitateľ tohto textu  a kritik Odvodového bonusu preposlal INESSu emailovú komunikáciu, v ktorej Inštitút finančnej politiky Ministerstva financií SR priznal svoje pochybenia v príprave údajov o mzdách zamestnancov a príjmoch dohodárov, ktoré si vyžiadala strana SaS. To má vplyv (pravdepodobne negatívny) na výslednú sumu dopadov OB na systém verejných financií.

Publikáciu si môžete zdarma stiahnuť tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards