Poslanci v schválenom rozpočte navýšili aj platby za poistencov štátu

Rádio Slovensko odvysielalo dňa 23.12.2023 komentár analytika Martina Vlachynského k zmenám vo financovaní zdravotníctva v schválenom rozpočte. 

Poslanci v schválenom rozpočte navýšili aj platby za poistencov štátu

Ako uviedol, už pred politickou dohodou, ktorú uzavreli Richard Sulík a Eduard Heger, malo ísť do zdravotníctva rezervných 400 miliónov eur. Schválený rozpočet je teda o približne 100 miliónov vyšší.

Martin Vlachynský, INESS: 

„To impozantné navýšenie o tých 800 miliónov samozrejme v realite nie je 800 miliónov oproti pôvodne verzii. Rôzne také rezervy, ktoré tam poletovali, hlavne tá 400 miliónová, že naozaj, už sú konkrétne napísané do toho zdravotníctva a je tam podľa všetkého teda aj mierny nárast.“

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards