INESS a Zdravá budúcnosť

V lete 2019 bol INESS prizvaný Americkou obchodnou komorou na Slovensku (AmCham) v spolupráci s odborníkmi pripraviť publikáciu, ktorá by zmapovala situáciu v zdravotníctve na Slovensku a otvorila kľúčové otázky vyžadujúce si konkrétne odpovede pred nadchádzajúcimi voľbami a po nich.

INESS a Zdravá budúcnosť

Súčasťou vypracovávanie publikácie boli stretnutia s viac ako dvoma desiatkami odborníkov zo všetkých oblastí sektoru zdravotníctva a následné konzultácie samotného textu publikácie. Projekt sformuloval 10 výziev, pod ktoré sa podpísalo 11 partnerov - zástupcovia poisťovne, ministerstva, nemocníc, lekárov, akadémie a ďalších oblastí. Môžete si ich prečítať v reportáži Trendu.

Hlavné závery z publikácie boli prezentované analytikom Martinom Vlachynský na konferencií, usporiadanej AmChamom v hoteli Double Tree v pondelok 27. januára 2020. Zhruba 200 divákov zo sektora zdravotníctva si okrem prezentácie výsledkov publikácie Zdravá budúcnosť mohli pozrieť aj dve panelové diskusie. Prvú diskusiu s odborníkmi moderoval analytik INESS Martin Vlachynský a riaditeľka odboru zdravotníctva VÚC Bratislava Jana Ježíková. Záznam si môžete pozrieť na Youtube. Druhý panel zahŕňal zástupcov viacerých parlamentných aj mimoparlamentných strán pod taktovkou moderátora Richarda Fidesa. Aj záznam z tejto diskusie môžete pozrieť na Youtube.

Veríme, že tento projekt bol štartovým blokom pre pozitívne zmeny v slovenskom zdravotníctve v nasledujúcom volebnom období!

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards