VI. Austrian Congress

V poľskom Krakowe sa v dňoch 28-29. septembra 2018 konal už šiesty ročník konferencie venovanej rakúskej škole ekonómie. Vystúpil na ňom aj Richard Ďurana z INESS s prednáškou The Austrian Economics Perspective in Policy Advocacy.

VI. Austrian Congress

Tento ročník bol spojený aj s oslavou 15. výročia založenia Instytutu Misesa v Poľsku. Podtitul konferencie bol: Ludwig von Mises: Posledný rytier liberalizmu. Na oznámenie začiatku prekladu rovnomennej knihy Jörga Guida Hülsmanna si organizátori zavolali samotného autora, ktorý pôsobí ako profesor na University of Angers vo Francúzsku a zároveň aj ako senior fellow na americkom Mises Institute. Na konferencii vystúpili aj ďalší zahraniční speakri: Jeffrey Tucker z American Institute for Economic Research (USA), či Josef Šíma, rektor CEVRO Institutu v Prahe (ČR). A samozrejme plejáda poľských rečníkov. Na konferenciu bolo zvedavých viac ako 150 záujemcov z akadémie, biznisu ale najmä z radov študentov.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards