Bratislavské letisko je v enormnej strate

Martin Vlachynský sa pre Trend vyjadril k stratovému bratislavskému letisku. 12. 11. 2020.

Bratislavské letisko je v enormnej strate

K tomuto názoru sa prikláňa analytik INESS Martin Vlachynský, ktorý vníma problematiku bratislavského letiska ako príklad toho, že za „neprivatizáciu“ sa platí. „Dnes mohlo mať letisko silného partnera vo Viedni, štát by mal v rozpočte peniaze z predaja a všetky ekonomické starosti by boli na novom vlastníkovi. Namiesto toho sa politici zahrali na investorov, postavili halu s kapacitou násobne prevyšujúcou reálny záujem cestujúcich a minuli na to zdroje daňovníkov, ktoré dnes chýbajú napríklad v zdravotníctve,“ myslí si M. Vlachynský.

Podľa neho bude v súčasnosti oveľa ťažšie nájsť záujemcu, aj ponúkaná suma bude nižšia. „Napriek tomu by sa o to štát mal pokúšať. Nakoniec aj Ficova vláda uvažovala o privatizácii formou dlhodobého prenájmu a hľadala záujemcu. Podobný, ešte smutnejší príbeh vidíme v prípade štátneho Carga,“ hovorí analytik.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards