INESS v Prahe

Hlavné mesto Českej republiky sa v týždni od 22. do 27. mája 2023 stalo detašovaným „pracoviskom" INESS. Až traja členovia INESS sa zúčastnili na konferencii Europe Liberty Forum 2023, ktorú v Prahe organizuje Atlas Network v spolupráci s českým Liberálním institutem.

INESS v Prahe

Tejto putovnej konferencii, na ktorej sa zúčastňujú stovky účastníkov nielen z Európy, ale aj Ameriky, Ázie či Afriky, aj tento rok predchádzali sprievodné podujatia. Richard Ďurana sa zúčastnil na trojdňovom Transatlantickom CEO Summite, ktorý Atlas Network organizuje pre 16 vybraných CEOs európskych a amerických think tankov Atlas Network.

Transatlantic CEO Summit, Richard Ďurana v hornom rade v strede

Medzi preberané témy patrili napr. polarizácia a cancel culture, post-covidové poučenia či aktuálne problémy v niektorých krajinách. Monika Budzák absolvovala dvojdňový tréning Fundraising 360, zameraný na rozvoj spolupráce s partnermi a sponzormi. Od štvrtka sa obaja spolu s Radovanom Ďuranom zúčastnili na spomínanej konferencii Europe Liberty Forum 2023.

Europe Liberty Forum 2023, zľava Richard Ďurana, Monika Budzák, Radovan Ďurana

Richard Ďurana v piatok popoludní a večer pokračoval stretnutím medzinárodného EPICENTER Networku, ku ktorému sa INESS pripojil po mnohoročnom čakaní v októbri minulého roku.

EPICENTER Network členovia, Richard Ďurana v strede

V sobotu na stretnutí Rising Tide Foundation a Austrian Economics Center spolu s ďalšími účastníkmi brainstormoval o budúcom formáte, štruktúre a výzvach Free Market Road Show (report z poslednej, ktorú v apríli usporiadal INESS, si môžete prečítať tu).

V rámci príprav na medzinárodné kolo Ekonomickej olympiády sa Monika Budzák stretla z partnermi z ďalších krajín. Spolu sa tento rok do olympiády na celom svete zapojilo už vyše 77 000 súťažiacich. 


Organizátori Ekonomickej olympiády zo siedmich krajín. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards