Jedna z najväčších slovenských bánk testuje kratší pracovný čas: Ako budeme fungovať v 4-dňovom týždni?

Denník Nový Čas uverejnil vyjadrenie analytika Róberta Chovanculiaka k návrhu na 4 dňový pracovný týždeň. 

Jedna z najväčších slovenských bánk testuje kratší pracovný čas: Ako budeme fungovať v 4-dňovom týždni?

Róbert Chovanculiak, INESS: 

"Testovanie 4-dňového pracovného týždňa firmami, ktoré na to využívajú vlastné zdroje, je dobrá správa. Len samotné firmy totiž vedia najlepšie vyhodnotiť, aká je štruktúra ich pracovného času, čo sú manažérske problémy, ktoré riešia, a či od zamestnancov očakávajú viac výkon alebo čas strávený v práci. Vďaka takémuto podnikateľskému objavovaniu môžeme skutočne naraziť na firmy, sektory a povolania, kde bude všetkým vyhovovať 4-dňový pracovný čas. Zamestnanci budú podávať lepšie výkony, alebo akceptovať nižšiu mzdu a zamestnávatelia zvýšia efektivitu svojho podniku. V absolútnom protiklade k tomuto firemnému testovaniu sú návrhy na jeho plošné zavádzanie alebo dotovanie zo strany štátu. V týchto príkladoch je nemožné vyhodnotiť, či pracovať o deň kratšie vytvára alebo požiera hodnotu."

Celý článok zo dňa 28.5.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards