Matovičovi spadnú z neba ďalšie milióny

Týždenník Trend uverejnil dňa 8.12.2022 vyjadrenie analytika Radovana Ďuranu k návrhu dani z nadmerného príjmu. 

Matovičovi spadnú z neba ďalšie milióny

Ako zhodnotil, toto nie je zákon, ktorý by riešil ziskovosť firiem. Zákon sa pozerá len na príjmy firiem, ktoré vláda považuje za nadmerné, v podstate bez ohľadu na výšku zisku, ktoré daný podnik generuje.

Radovan Ďurana, INESS: 

„Samotná myšlienka dane z nadmerných príjmov znamená, že všetci investori sú momentálne v neistote. Akékoľvek ich plány budú musieť obsahovať aj otázku, aké nám dovolí mať príjmy z predaja energií. Nešťastné je, že nadmerné príjmy bude regulovať vyhláškou, nie zákonom, čo ešte znásobí neistotu investorov. Celá nová legislatíva je postavená na predpoklade, že na Slovensku sa vrátime s cenami energií do obdobia pred vojnou na Ukrajine či pred obdobie covidu. Ale myslím si, že toto je veľmi naivná predstava.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards