FOTO: Toto je rozpočet na budúci rok. Ubrali rezortu, ktorý ledva prežíva (Aktuálne.sk)

 Radovan Ďurana komentoval 26.11.2016 novy rozpočet na rok 2017 pre Aktuálne.sk

FOTO: Toto je rozpočet na budúci rok. Ubrali rezortu, ktorý ledva prežíva (Aktuálne.sk)

BRATISLAVA - Štát rozdelí medzi svoje ministerstvá a úrady v roku 2017 viac ako 17 miliárd eur. Príjmy sú však len niečo vyše 15 miliárd, znamená to teda, že schodok rozpočtu vyjde na dve miliardy.

Fico a Kažimírom si blahoželajú Oproti vlaňajšku si prilepší takmer každé ministerstvo, okrem jedného.

Zdravotníctvu sa nadelilo o 86 miliónov menej ako vlani.

"Môžeme si dovoliť zablahoželať," uviedol premiér Robert Fico. Kým on si spolu s ministrom financií Petrom Kažimírom svoj rozpočet pochvaľujú, ekonómovia upozorňujú aj na jeho slabé stránky.

Ľudovít Odór hovorí, že Slovensko nevyužilo dobré časy v ekonomike, Radovan Ďurana z INESS štátu vyčíta rast daňového zaťaženia občanov a podnikateľov.

Vladá nemá ambície "Vláda vo výdavkoch nerobí poriadok, hoci je to potrebné, znižovanie deficitu sa opiera hlavne o rast príjmov," napísal Aktuálne.sk analytik Ďurana.

"V časoch, keď sú výrazné rozpočtové nadpríjmy a ekonomika rastie, prichádza vláda s neustálym zvyšovaním daní a poplatkov a prináša nové. Je to nielen ekonomicky, ale aj politicky ťažko vysvetliteľné," skonštatoval poslanec Miroslav Beblavý.

Aktuálne.sk, 26.11.2016

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards