Ja som poslanec, kto je viac? Zn. školstvo

Denník N uverejnil komentár analytika Róberta Chovanculiaka k návrhu zavedenia dodatočnej hodiny telesnej výchovy na školách. 

Ja som poslanec, kto je viac? Zn. školstvo

Róbert Chovanculiak, INESS: 

"Vo svete existujú triedy, kde sa žiaci rozhodujú, čo budú robiť na hodinách. Existujú školy, kde sú učitelia zodpovední za tvorbu vzdelávania a rozvrhu. Alebo existujú krajiny, kde školy úplne slobodne vytvárajú vlastné vzdelávacie programy. No a potom je Slovensko, kde skupinka poslancov rozhodne za 2 000 škôl, 60 000 učiteľov a 400 000 žiakov, že si musia do rozvrhu pridať tretiu hodinu telesnej výchovy a basta. Lebo oni sú poslanci NR SR. Táto zmena školstvo nezruinuje, ale je to pekná ukážka všetkého, čo je zlé na našom systéme vzdelávania."

Celý komentár zo dňa 17.5.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards