INESS otvára druhý ročník Ekonomickej olympiády

Po mimoriadnom úspešnom pilotnom ročníku Ekonomickej olympiády pre stredoškolákov pripravuje INESS pokračovanie. Pedagógovia ako aj súťažiaci sa tento rok môžu tešiť na niekoľko noviniek.

INESS otvára druhý ročník Ekonomickej olympiády

4000 stredoškolákov, 150 škôl z celého Slovenska, 15 partnerov, 6 členov Odbornej rady súťaže a nespočetné množstvo získaných vedomostí a zážitkov – to priniesla prvá Ekonomická olympiáda na Slovensku. Vďaka nízkej organizačnej náročnosti môžu učitelia v školskom kole súťaže zapojiť niekoľko desiatok študentov z celej školy naraz. Súťažiaci otestujú svoje ekonomické znalosti a pedagógovia vedia zhodnotiť kvalitu výučby na svojej škole a zistia, čo sú najväčšie slabiny v ekonomických vedomostiach mladých ľudí. Partnermi súťaže sa stalo deväť univerzít, z ktorých niektoré účasť na Ekonomickej olympiáde zapracovali do prijímacieho konania. Vybraní súťažiaci tak môžu byť prijatí na vysokoškolské štúdium bez skúšok. Najlepší mladí ekonómovia zo Slovenska si navyše porovnajú svoje vedomosti aj s rovesníkmi z Česka a Maďarska v prvom medzinárodnom finále olympiády, ktoré pripravuje INESS v spolupráci s českým Institutem ekonomického vzdelávaní (INEV). 

Zapojte aj Vašu strednú školu do Ekonomickej olympiády. Registrácia prebieha online a zaberie len niekoľko minút. Všetky podrobné informácie o olympiáde ako aj prihlasovanie nájdete na našom webe: www.ekonomickaolympiada.sk

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards