Svet sa mení, musia sa aj hudobníci
Pred dvesto rokmi mal priemerný človek šancu vypočuť si svoju obľúbenú skladbu od hudobníka možno raz za život (ak mal šťastie). Pred dvadsiatimi rokmi si mohol kúpiť kompaktný disk a vypočuť si skladbu kedykoľvek mal chuť. Posledné dva roky už nepotrebuje nič, len internet.
Menej regulácie, viac reputácie
Zdieľaná ekonomika sa pomaly ale isto stáva neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Pri svojom vývoji však naráža na odpor a brzdenie zo strany verejného sektora. Politici a úradníci nevedia a nechcú pochopiť, že by im niekto mohol konkurovať v tvorbe pravidiel, regulácií a pri zabezpečovaní kvalitných a bezpečných služieb pre spotrebiteľov. Už nehovoriac o tom, že by to dokonca mohol robiť lepšie. Zdieľaná ekonomika však už prekročila Rubikon a nie je cesty späť.
Pozor na taxikára z Las Vegas
Tak nejako by sa mohla volať nová hollywoodska komédia. V skutočnosti však nejde o komédiu, ale skôr o thriller. Ktorý navyše nenapísal filmový scenárista, ale sám život a lokálna vláda v spomínanom Las Vegas.
Čaká Bitcoin cesta na vrchol či voľný pád?
Svet fanúšikov kryptomien, investičných špekulantov, ale aj technologických nadšencov v napätí očakáva víkend, a konkrétne sobotu 9. júla. Dôvod je jednoduchý. Bitcoin čaká jeden z najočakávanejších míľnikov v jeho krátkej histórii, tzv. “halving”. Je to moment, v ktorom sa vyťaží posledný blok s odmenou rovných 25 bitcoinov. Od tohto momentu sa odmena ťažiarov zníži na 12,5 bitcoinov za každý jeden blok. Slovami ekonóma, tempo emitovania meny sa zníži na polovicu.
Svet kryptomien v šoku
Piatok 17. júna je dňom, ktorý sa zapíše do dejín kryptomien červeným písmom. Zatiaľ najúspešnejší crowdfundingový projekt v histórii ľudstva - najväčšia decentralizovaná autonómna organizácia na svete nazývaná The DAO - sa stala obeťou útoku neznámej osoby či skupiny osôb. Útočníkovi sa tak podarilo “vysať” z organizácie viac než tri milóny etheru, základnej jednotky decentralizovanej P2P siete Ethereum, v hodnote viac než 50 miliónov dolárov.