Koľko ľudí dal zavraždiť Che Guevara?

Túto otázku by si mali položiť všetci tí, ktorí s hrdosťou nosia jeho tvár na tričku. Faktom je, že verejnosť o Guevarovi dohromady nič nevie. Pestovaný je akurát romantický ideál revolucionára ochotného položiť život za zničenie kapitalizmu. Avšak história ukázala, že podobne ako Stalin, Mao, či Kim, ani mnohí ďalší ľavicoví revolucionári si "spravodlivosť" bez krvi nevedeli predstaviť. Nie inak bol na tom slávny Che. V článku od Alvara Llosu sa dozviete viac o živote a názoroch muža, ktoré majú k ideálu skutočne ďaleko.

Koľko ľudí dal zavraždiť Che Guevara?

Preklad článku si môžete vo formáte PDF stiahnuť tu: The killing machine: Che Guevara – z komunistického buřiče značkovým kapitalistickým artiklem.

Pôvodný článok nájdete tu.

I napriek tomu však dnešní komunisti tieto skutočnosti vidia neradi. Preklad článku môžete konfrontovať s názorom českého poslanca Miloslava Ransdorfa.

Zaujímavú fotku tiež dávnejšie priniesli Hospodárske noviny:

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards